Indeks witryny Koloryt otoczenia Cztery kąty i ogród Jak często trzeba odnawiać drewniane tarasy?

Jak często trzeba odnawiać drewniane tarasy?Posty: 71
Czy to prawda, że drewniane tarasy trzeba co roku konserwować-odnawiać, bo inaczej się rozpadną? A jeśli tak, to na czym polega ta konserwacja? Marzę o takim drewnianym tarasie w swoim przyszłym domu, ale ta wizja corocznego remontu troszkę mnie przeraziła.


Posty: 109
Niestety, ale to prawda. Tylko, że to nie jest jakies strasznie kłopotliwe. Taras wystarczy dokładnie oczyścić, a później pokryć go warstwą świeżego środka do konserwacji drewna. Najlepiej jakimiś olejem lub specjalnym impregnatem do drewna. Zreszta to samo tyczy się drewnianych płotow. Drewno jest ładne, ale na zewnątrz mało praktyczne. Dla kogoś kto nie ma czasu i środków na częste odnawianie drewnianych konstrukcji, lepsze bedą inne, bardziej trwałe materiały.


Posty: 122
Jest jeszcze coś takiego jak deski tarasowe z kompozytu, które wyglądem przypominają naturalne drewno. Co prawda nie ma na ich powierzchni charakterystycznych sęków, ale wygladają naprawdę bardzo efektownie. Poza tym takie deski są znacznie trwalsze niż zwykłe deski drewniane. Wykonuje się je z połaczenia polimerów i włókien bambusa, przez co stają się bardziej odporne na działanie słońca, wody czy skrajnych temperatur. Są również bardziej wytrzymałe i trudniej je uszkodzic. No i co najważniejsze, takich desek nie musisz co roku odnawiać. Pod tym adresem http://www.grupaecco.com.pl/deska-tarasowa znajdziesz więcej informacji o tego typu deskach.


Posty: 71
Super, dzięki za informację. Teraz przynajmniej wiem czego szukać. To coroczne odnawianie tarasu wcale, a wcale mi się nie uśmiechało. A jeszcze małe pytanko, ile może kosztować wykonanie calego tarasu z takich desek? Załóżmy, że taras ma powierzchnię dwudziestu metrów kwadratowych. Jak ktoś wie, proszę o odpowiedz.


Posty: 25
To zależy od konkretnego rodzaju deski. Cena może się wahac o kilkunastu złotych za metr do kilkudziesięciu lub nawet przeszło 100zł za metr materiału. Jak pomnożysz przez powierzchnię, będziesz miała cenę. Ogólnie to koszt porównywalny z płytkami, tylko montaż jest tanszy i szybszy.


meble warszawa tanie meble kuchenne warszawa

Wróć do Cztery kąty i ogród

cron