Indeks witryny Gadka o wszystkim innym Pomożecie? Pomożemy! Do kogo się zgłosić, żeby dostać odszkodowanie za odwołany lot?

Do kogo się zgłosić, żeby dostać odszkodowanie za odwołany lot?Posty: 140
Do kogo powinnam się zwrócić, żeby dostać odszkodowanie za odwołany lot? Czy mam składać reklamacje w linii lotniczej czy do jakiegoś urzędu?


Posty: 122
Możesz próbować załatwić sprawe bezpośrednio z linią, ale linie lotnicze raczej się migają i niechętnie wypłacą Ci odszkodowanie za odwołany lot. Jeśli nie będa chcieli zapłacic z własnej woli, próbuj przez firmy które odzyskują takie odszkodowania. Na tej stronie zwrotair.pl/procedura-postepowania/odwolany-lot/ masz opisaną calą procedurę postępowania w przypadku odwołania lotu przez linię lotniczą. Masz wyjaśnione, kiedy należy Ci się odszkodowanie, a kiedy nie ma na nie szans. Masz też napisane, ile wynosi takie odszkodowanie i jak je załatwić.


Posty: 23
nic się nie nalezy jak lecialas azjatycka czy jakas inna niz europejska linia lotniczom


Posty: 140
Wielkie dzięki za linka. Z tego co napisane na stronie to linia lotnicza musi mi zapłacić odszkodowanie, jak lot był odwołany z ich winy. A usterka techniczna pod to podpada? Leciałam polskimi liniami.


Posty: 122
Zwykle to wyglada tak, że jak linia odwołuje lot to musi zaproponować Ci połaczenie zastępcze. Jak przez to zamieszanie dolecisz na miejsce 2h lub później niż planowno to wtedy masz prawo do odszkodowania. Niektóre kwestie są dosyć zawiłe, dlatego odsyłam do serwisu zwrotair.pl/ gdzie większość rzeczy jest dość dokładnie opisana. Z tego co się orientuje to jak przyczyną odwolania lotu była usterka to odszkodowanie za lot się należy, ale radziłabym jeszcze dopytac.


Posty: 140
Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedź. Bardzo mi pomogłeś.


meble warszawa tanie meble kuchenne warszawa

Wróć do Pomożecie? Pomożemy!

cron