Indeks witryny Ludzkie losy Zdrowie nie ma ceny Jaka terapia alkoholowa dla kobiet jest najlepsza?

Jaka terapia alkoholowa dla kobiet jest najlepsza?

Chyba u każdej uzależnionej od alkoholu kobiety wstyd z powodu nałogu jest silniejszy niż u mężczyzn więc wydaje mi się że terapia grupowa, a takie są często stosowane, nie jest najlepszym pomysłem… skłaniam się ku psychoterapii indywidualnej (oczywiście nie chodzi o mnie)

Tylko że to nie jest tak jak myślisz… własnie terapia grupowa pomaga pokonać wstyd bo pokazuje że kobieta też może mieć problemy i to nie jest powód do wstydu tylko trzeba walczyć. I daje dużo wsparcia a to jest takim zagubionym osobom bardzo potrzebne, bardziej może nawet niż mężczyznom

To co, lepiej wybrać psychoterapię grupową?

Ja jeszcze bardziej poleciłabym rozwiązanie jakim jest terapia alkoholowa dla kobiet w specjalnym ośrodku. Daje bardzo dobre efekty, tutaj masz szczegóły na jej temat: http://terapiakobieta.pl/terapia-alkoholowa Tam stosuje się różne metody terapii, indywidualną i grupową i indywidualne plany leczenia dla każdej pacjentki, to po prostu musi dać efekty, zwłaszcza jeśli uzależniona jest zmotywowana by wyjść z nałogu

Dziękuję za link, sprawdzę go

meble warszawa tanie meble kuchenne warszawa

Wróć do Zdrowie nie ma ceny