Indeks witryny Ludzkie losy Z czym mamy problem? Zabieram się za pierwszy tort w życiu. Pomocy!

Zabieram się za pierwszy tort w życiu. Pomocy!

Serwus! Zabieram się właśnie za pieczenie mojego pierwszego tortu. Mam nadzieję, że mój debiut nie okazę się porażką i nie najem sie wstydu. Obawiam się tylko o dekoracje :( Zupełnie nie mam do tego talentu. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Jeśli będziesz robił klasyczny tort przekladany jakaś masą, zostaw sobie jej troche na dekoracje. Przy pomocy rękawa zrobisz wszystkie dekoracje i będzie pieknie. Jeśli nie masz zdolności artystycznych, to możesz przygotować jakieś graficzne dekoracje – pasy, kwadraty itp. Jeśli nie wyjdzie możesz skoczyć do sklepu i kupić jakieś gotowe dekoracje, ktorymi zakryjesz swoje dzieło :)

Proponuję przed przystąpieniem do dzieła kurs dekoracji tortów. Możesz wybrać stacjonarny lub poszukać czegoś w Internecie. Ja sam korzystałem z oferty Słodkiej Pasji, wiec mogę polecić. Oczywiście w sieci też znajdziesz masę instruktaży i kursów online, które mogą Cię zainteresować.

Dokłądnie. W sieci znajdziesz masę filmików, na których przedstawiono jak wykonuje się poszczególne dekoracje. Sama nie raz korystałam z takich pomocy i muszę przyznac, że wcale nie jest to takie trudne, jak początkowo myślałam. Możesz wybrać różne poziomy trudności i zdecydować się na proste dekoracje z masy lub coś bardziej zaawansowanego, do czego będzie potrzebny barwnik spożywczy inne gadżety, których nigdy ne stosowałam.

Dziękuje wam za zainteresowanie się moim problemem. Oczywiście nie planuje żądnych fajerwerk. Potrzebuje prostego pomysłu na dekorację. Nawet nie wiedziałem, że coś tkaieog można znaleźć w sieci. Możecie polecić jakieś konkretne blogi dla początkujących cukierników lub filmiki z prostymi dekoracjami? Wiele by mi to uprosicło.

Jest ich całe mnóstwo, wiec nie ma zensu, by zamieszczać tu na forum linki. Skorzystaj z wyszukiwarki internetowej i sam się przekonaj. Mam nadzieje że Twój cukierniczy debiut okaze się sukcesem. Będę trzymala za ciebie kciuki.

Dzieki!

meble warszawa tanie meble kuchenne warszawa

Wróć do Z czym mamy problem?