Indeks witryny Ludzkie losy Z czym mamy problem? Czy przed rozwodem trzeba być w separacji?

Czy przed rozwodem trzeba być w separacji?

Czy to prawda, że przed uzyskaniem rozwodu trzeba być najpierw w separacji?

Nie, nieprawda.

To zależy. Jeśli przyczyną rozwodu jest jakieś gwałtowne zdarzenie typu zdrada, to po prostu idziemy do sadu i ten na ogół nie robi żadnych problemów. W przypadku małżeństw z długoletnim stażem, gdzie po prostu stopniowo wypala się więź łącząca dwie osoby, powinno dojść do faktycznej separacji. Oznacza to, że wspólmałżonkowie nie pozostają od jakiegoś czasu w głębszej relacji ze sobą, że choć mieszkają pod jednym dachem to faktycznie żyją osobno.

No co ty, nie trzeba być w żadnej separacji. W Polsce rozwodów przeprowadza się całe mnóstwo i tylko część par jest wcześniej ze sobą w prawnej separacji. Jeśli się boisz, że będziesz miała problem z uzyskaniem rozwodu to najlepiej wcześniej pogadaj z jakimś adwokatem. Ktoś z doświadczeniem doradzi co zrobić, żeby sprawa odbyła się w miarę szybko i bez większych problemów.

Przeciez nikt, komu dobrze układa się w małżeństwie nie będzie chciał rozwodu. Dla mnie to śmieszne, że sąd robi jakieś problemy. Jak ktoś chce się rozwieść to i tak sie rozwiedzie, a stawianie barier prawnych jest sztuką dla sztuki i niczym więcej. Oczywiście kłopot pojawia się, gdy chce się zwalić wine za rozwód na jedną ze stron małżeństwa. Wtedy bez adwokata zwykle się nie obejdzie, chyba że druga strona się na to godzi.

Wcześniej nie było speracji i ludzi się rozwodzili, a teraz jak jest to nie wiem. Lepiej zapytaj, kogoś, kto rzeczywiście może się na tym znac. Jakiegoś prawnika najlepiej, albo poszukaj na stronach kancelarii adwokackich. Wpisz sobie w wyszukiwarkę hasło adwokat sprawy karne Warszawa i na pewno coś znajdziesz.

Sorry, że post pod postem, chodzilo mi o sprawy rozwodowe a nie karne oczywiście.

meble warszawa tanie meble kuchenne warszawa

Wróć do Z czym mamy problem?