Indeks witryny Ludzkie losy O biznesie i finansach Czy warto negocjować z dłużnikiem?

Czy warto negocjować z dłużnikiem?Posty: 77
Czy waszym zdaniem warto negocjować z dłużnikiem i godzić się na częściowe umorzenie długu lub przynajmniej odsetek od długu? Może lepiej iść do sądu, a później do komornika? Słyszałam też o giełdach długów, ktoś z was z tego korzystał?


Posty: 38
Jeśli chodzi o skuteczność windykacji to bywa z tym różnie, dlatego osobiście doradzałabym negocjacje. Nawet jeśli zgodzisz się na częściowe umorzenie długu, to resztę otrzymasz w jakiejś w miarę bliskiej perspektywie czasowej. Jak będziesz uparcie stać przy swoim możesz zostać z niczym. Dłużnik może ogłosić bankructwo i później będziesz czekać latami żeby odzyskać cokolwiek. Poza tym postępowanie sądowe to też koszty, nerwy i czas, dlatego przy mniejszych kwotach zwyczajnie szkoda Twojego zachodu.


Posty: 163
To chyba zalezy od tego, ile dluznik chce uciac z pierwotnej kwoty dlugu. Jak jest to kilka procent to moze i warto, bo nie bedziesz musiala latac po sadach i komornikach. Alternatywa to sprzedaz dlugu na gieldzie, ale tu tez musisz cos odjac od pierwotnej wartosci dlugu, bo inaczej nikt nie bedzie chcial go kupic.


Posty: 186
Jak interesują cie tematy typu dłużnicy i windykacja to zajrzyj sobie do internetowego serwisu poswięconego windykacji. Pod adresem vindicat.pl znajdziesz wiele informacji na temat różnych metod dochodzenia należności. Znajdziesz też giełdę długów, gdzie możesz wystawić dług na sprzedaż i w ten sposób szybko odzyskać przynajmniej część pieniędzy.


meble warszawa tanie meble kuchenne warszawa

Wróć do O biznesie i finansach

cron